България е включена в Споразумението за взаимно признаване на GMP инспекциите ме

Начална страница Форум Здравеопазване България е включена в Споразумението за взаимно признаване на GMP инспекциите ме

This topic contains 2 отговори, has 2 участника, and was last updated by  Global Administrator 3 years, 1 month преди.

България е включена в Споразумението за взаимно признаване на GMP инспекциите ме

• Global Administrator
    Отговорник
    Теми: 5
    Отговори: 1

На 29 април 2019 г. Агенцията по храните и лекарствата на САЩ (FDA) потвърди, че Изпълнителната агенция по лекарствата притежава капацитет на ниво, еквивалентно на САЩ, да извършва инспекции по Добра производствена практика (GMP).

Заключението е в резултат на успешно приключил одит на Изпълнителната агенция по лекарствата по Програмата на ЕС-FDA за взаимно одитиране на регулаторните органи във връзка със сключеното секторно споразумение между Европейската комисия и САЩ за взаимно признаване на резултатите от инспекциите по Добра производствена практика във фармацевтичния сектор.

FDA потвърди способността, капацитета и процедурите на Изпълнителната агенция по лекарствата, за еквивалентни относно изискванията при провеждане на инспекции по Добра производствена практика, въз основа на извършената оценка при одита, вкл. и на правилата за предотвратяване на конфликт на интереси.

На базата на секторното споразумение взаимно ще се признават резултатите от инспекциите на производствени обекти за лекарствени продукти за хуманната медицина, провеждани на различни територии.

Понастоящем секторното споразумение обхваща лекарствените продукти за хуманната медицина, с изключение на ваксини, лекарствени продукти, произведени от кръвна плазма и лекарствени продукти, предназначени за клинични изпитвания.

• Administrator Platform
    Отговорник
    Теми: 0
    Отговори: 5

Добър ден,

Благодаря Ви за полезната информация.

Фактът , че администраторите на сайта продължават да се трудят толкова удърдно за потребители си, ме навежда на мисълта , че работят с непреклонно удоволствие и съм много благодарна за това!

Благодаря Ви отново за всичко което правите за нас и , че ни здобивате с информацията от която се нуждаем.

Лек и приказен ден!

• Global Administrator
    Отговорник
    Теми: 5
    Отговори: 1

Здравейте Адриана,

Благодаря за позитивните отзиви.

Тук се стараем да сдобиваме хората с възможно най-много полезна и нужна информация. Фактът , че вие откликвате на нашите статии ни навежда на мисълта , че усърдния труд винаги се отплаща.

Много ни радва когато някои от хората във форума изразят благодарности към нас чрез оставяне на коментари от този тип.

Ще се постараем да продължаваме по действаме по същият начин, даже и по-добре от сега!

Благодаря Ви отново за оставения от вас коментар, екипът ни Ви пожелава лек ден.

-Мишо, Администратор.

Трябва да сте влезли в профила си , за да публикувате отговори по тази тема.